Langevarjukeskus soovib elamusi täis sõbrapäeva!

Category : Uudis

Sel aastal pakume sõpradele võimalust soodsalt koos hüppama tulla. Pakkumises on sõpradele tandemhüpped. Kahe tandemhüppe pakkett on uskumatu hinnaga 300€! Kirjuta meile info@skydiving.ee ja täida elu elamustega!

PANE TÄHELE! Pakkumine kehtib kuni 15.02.2019
Pikendame pakkumist kuni 19.02.2019!!!

Tutvu tandemhüppe KKK-ga SIIN!

Et aimu saada, mis tandemhüpe endast kujutab, vaata 2018 aasta hüpete põhjal kokku pandud videot.


16-17 Juuni kokkuvõte

Category : Uudis

Ilm oli suurepärane. Kohal olid huvitavad inimesed. Hüpati kandiliste – ja ümmarguste langevarjudega. Hüpati üksi ja kaksi. Hüpati kõhuli ja istuli.

Jim sai 2oo.

Mõnel oli ka õnne.

JIM kaamerast õpilased

PKU kaamerast õpilased

RGP kaamerast õpilased

Assisteerisime nii mõnegi inimese esimest langevarjuhüpet. Paar tükki jäi ka kaamerasse.

 

Ümmarguse langevarjuri hüpe MAR pilgu läbi.


9-11 Juuni kokkuvõte

Kaua oodatud kaunike. Erinevate asjaolude kokkusattumuse tõttu oli langevarjuhuvilistel võimalus nautida ebatavaliselt ilusat kevadilma maapeal kuni kõnealuse nädalavahetuseni.

Suurem kuumus sai mööda ja otsustasime taevalaotust külastada. Laupäeva alustasime lennuga Eesti Lennundusmuuseumisse, mille raames hüpati Eesti Lennupäevad 2018 üritusele. Samal päeval said langevarjuriteks nii mõningad nn wuffo ja oma talvel roostetama läinud oskustelt sai tolmu pühkida ka paljud kogenumad langevarjurid.

Pühapäeval oli ilm ilus ja külastasime taas Tartut ja hüppasime kohapeal.

Sama tegevus järgnes ka Esmaspäeva pealelõunat, kuna natukene tuli oodata tuule vaibumist.

Lisame siia ka videolõigud laekumise järjekorras. Samuti on videod olemas meie facebooki lehel.

 


Head sõbrapäeva

Sõbrapäev on aeg, kui ikka tehakse sõpradele kingitusi ja täidetakse nende suurimaid soove. Kindlasti on ka Sinul sõber, kelle ammune unistus on olnud langevarjuhüpe, kuid ühel või teisel põhjusel pole seda saanud realiseerida. Langevarjukeskus annab kahele sõbrale tandemhüppe kinkekaardid! Selleks pead:

  • hakkama meie FB lehe fänniks
  • kirjutama postituse lisas oleva pildi alla kommentaaridesse kellega koos hüppama tuleksid ja
  • jagama postitust

Kinkekaardid loosime välja juba 14. veebruaril! Kui aga loosiõnnele ei soovi lootma jääda, siis pakume hetkel kinkekaardi ostmise võimalust nii tandemhüppele kui iseseisvale langevarjuhüpele soodustingimustel! Head loosiõnne ja ilusat sõbrapäeva!

Langevarjukeskuse FB leht


Outside TV Campfire nädala video tiitel

Category : Uudis

Juuni lõpus külastas Eesti Langevarjukeskust Brian Germain, kes on üks maailma parimaid kuplilennu koolitajaid ja sooritas hüppe kuumaõhupallilt.

Briani kuumaõhupalli jäädvustus pärjati Outside TV Campfire Video nädala video tiitliga.

Outside TV inspireerib inimesi harrastama aktiivset elustiili spordi, inimeste, kohtade, seikluste, avastuste, tervise ja fitnessi, varustuse ja rõivaste ning trendide läbi.

Vaata Briani Eestis sooritatud kuumaõhupallihüppe täispikka videot SIIT!


Langevarjuhüppe sooritamiseks ei ole keegi liiga vana!

Category : Uudis

73- aastane muhulanna, Inna Sooäär, täitis oma kauaaegse unistuse ja sooritas augustis oma esimese langevarjuhüppe just Eesti Langevarjukeskuses!

Inna oli kümneid kordi mõelnud, et mismoodi saab ilma mootorita nõnda liuelda ja kuna proua on nüüd lapsed suureks kasvatanud, siis otsustas tulla oma kauaaegset unistust täitma just meie juurde. Inna ei saanud eelmisel ööl sõba silmale ja mõtted olid vaid eesoleval hüppepäeval, aga ta oli vapper ja ei tundnud kordagi hirmu ning läks tandemhüppele reipalt ja laia naeratusega.

Muhulanna tõdes, et langevarjuhüppe jaoks ei ole ta liiga vana ja soovib kindlasti uuesti hüppama tulla.

Vaata videot, kuidas muhulanna sooritas oma esimest tandemhüpet:

Loe ka Meie Maa ja Postimees veebist muhulanna seiklusest.


Taasiseseisvumispäev Eesti Langevarjukeskuses

Category : Uudis

Sellel tähtsal päeval hoidsime ka meie lippu kõrgel! 🇪🇪


Brian Germain kuplilennu koolituse kokkuvõte

Category : Uudis

Juuni lõpus külastas Eesti Langevarjukeskust taaskord üks maailma parimaid kuplilennu koolitajaid, Brian Germain.

Brian on tänaseks sooritanud üle 15,000 hüppe ja omad juba 27 aastat langevarjuinstruktori kogemust. Ta on ka langevarjude disainer, testhüppaja ja raamatu “The Parachute and its Pilot” autor ning Skydive Radio saate “SAFETY FIRST” saatejuht.

Koolitusel saime väga palju uusi ja kasulikke teadmisi, kuidas kupli all võimalikult ohutult ja efektiivselt lennata.

Kõik koolitusel osalendud said teadmisi ja praktilisi oskusi langevarju aerodünaamikast, erinevatest manöövritest, turbulentsis lendamisest, navigatsioonist, maandumiskujunditest ja -täpsusest ning psühholoogiast ja adrenaliinist. Lisaks õpetas Brian erinevaid langevarju pakkimise nippe ja rääkis varustuse hooldamisest. Kõik koolitusel osalendud on nüüd palju oskuslikumad langevarjurid. 😉

Pildigaleriist on võimalik piiluda jäädvustusi koolitusest.

Viska kindlasti pilk peale ka Briani ja Laura tegemistele SIIN!

Kui tärkas huvi langevarjunduse vastu, siis kindlasti tutvu langevarjukoolitusega või tandemhüppe võimalusega.


Ameeriklaste sõjaväe transpordilennuk C-130 Hercules Koigi lennuväljal

Mõned päevad tagasi külastas õppuse Sabre Strike raames Koigi lennuvälja Ameeriklaste sõjaväe transportlennuk C-130 Hercules, mis võib airforce-technology.com andmetel kanda kuni 92 reisijat või 64 langevarjurit.

Harjutuse kohapealne koordinaator, kapten Mihkel Haug, selgitas, et Koigi lennuväli on valmis vastu võtma ka raskemaid lennukeid kui C-130. “Erinevatel veneaegsetel andmete kohaselt on selle raja kandevõime isegi talvisel ajal kuni 79 tonni kaaluvatele lennukitele. Täna harjutusel osalenud C-130 maksimaalne maandumismass on 70 tonni,” täpsustas ta. “Sellise asukohaga on see ainulaadne lennuväli ja liitlased loomulikult sellist harjutusvõimalust kasutavad.” 

Lennuvälja vastutav, veebel Raimo Merilo, Järva malevast kinnitas, et õppus läks kindlasti korda. “Üksus oli kohal ja tegi oma treeninglennud ära. Asjaosalised olid sellise võimalusega väga rahul,” lisas ta.

Nurmsi õppeväljakut haldab Kaitseliidu Järva malev. Liitlaste teavasõdurid ja nende õhusõidukid (nii helikopterid kui lennukid) on sealsamas Koigi lennuväljal viimastel aastatel saanud päris sagedasteks külalisteks. /Järva Teataja/

Loe uudist ka Järva Teatajast.

 

 

 

 


Brian Germain kuplilennu koolitus

30. juunil, kell 18.00, külastab taaskord Eesti Langevarjukeskust Brian Germain, kes on üks maailma üks parimaid kuplilennu koolitajaid.

Osalemine on soovitatav kõikidele, kuna parandab oluliselt hüppaja teadmisi ja oskusi. Koolitus on jagatud kogu nädalavahetuse peale ning selle käigus toimuvad teooriatunnid kui ka individuaalsed praktilised koolitused hüppajale.

Koolitus maksab Sõjaväe Langevarjuklubi (SLK) liikmele 200 EUR, millele lisandub sooritatavate hüpete hind. Mitte SLK liikmetele maksab koolitus 250 EUR.

Tasuda saab ülekandega:
Pank: LHV
Arve: EE347700771001926069
Saaja: MTÜ Sõjaväe Langevarjuklubi
Selgitusse: Brian Germain koolitus

Koolitus toimub inglise keeles! Koolituse läbinud saavad ka vastavalt sertifikaadi. Koolitus lõppeb 2. juulil kell 21.00.

Osalemiseks attendi Eesti Langevarjukeskuse Facebook üritusele või
kirjuta info [at] langevarjukeskus.ee.

Kursuse kohta loe lähemalt SIIN.